GÜZEL SANATLAR  LİSELERİ YETENEK SINAVLARINA HAZIRLIK RESİM KURSLARI

             

          Anatomi   Sanat    Akademisi  eğitim   kurumlarında; devlet  ve  özel  güzel sanatlar liseleri  yetenek sınavlarına  hazırlık  resim kursları eğitimi verilmektedir. 12 yaş ve üzerindeki  çocukları beliri bir plan  ve program dahilinde  yetenek sınavlarına hazırlanmaktadır.
      Güzel sanatlar  liselerinin  9. sınıflarına  öğrenci  alınmasına  ilişkin  iş ve  işlemler ,ilgili  yönetmeliğin  20 ve  25. maddeleri  çerçevesinde  Milli Eğitim  Bakanlığının ilan ettiği  kontenjanlara  göre  belirtililen usul  ve  esaslara  göre öğrenci alınmaktadır.
      Devlet  güzel sanatlar liselerine  öğrenci alımı için Türkiye genelinde aynı gün yetenek sınavları yaplmaktadır.Bu
nedenle  aday  öğrenciler sadece bir devlet  güzel sanatlar  lisesi  sınavına  girebilmektedir.
     Bu  sınavlar  sonucunda  asil ve yedek liste  halinde  kayıt  hakkı kazanan  adaylar  okulların  sayfalarında  ilgili  yönetmeliğe  göre  yayınlanmaktadır. Yetenek  sınavlarında  başarılı olabilmeleri  için  bu alanda uzman  Milli Eğitim Bakanlığından  izinli  bir özel  öğretim  kurumu  olan  resim  kursundan  güzel  sanatlar  yetenek  sınavlarına  hazırlık  eğitimi  almaları  gerekmektedir.

    İstanbul' da ki devlet güzel sanatlar liselerini şöyle sıralayabiliriz ! Anadolu  yakasında;  Kadıköy'de Avni  Akyol Devlet  Güzel Sanatlar  Lisesi  ve Ataşehir' de Aydın Doğan  Devlet  Güzel Sanatlar Lisesi , Avrupa  yakasında;  Beylikdüzü  Aşık Veysel  Devlet  Güzel  Sanatlar Lisesi  ve Başakşehir  Devlet  Güzel  Sanatlar  Lisesi  olmak  üzere  dört  tanedir. Ayrıca  ilimizde  özel  okullar bünyesinde  güzel sanatlar liseleri de eğitim ve öğretim vermektedir.

   Tesadüflere inanır mısınız ? Bizler düzenli çalışarak başarıya ulaşıyoruz. Anatomi Sanat, her yıl başarılarına başarılar katarak, sınavlara hazırladığı yüzlerce öğrenciyi derecelerle kazandırarak bunu ispatlamıştır! Yoksa sizler mucizeler mi beklersiniz?...  Hayır tabiki de. Çalışmak başarmaktır! Yetenek sınavlarında tüm bireylere başarılar dileriz! Ama başarıAnatomi Sanat' la yakalayacağınızı da hatırlatırız...

Şöyle ki: kursiyerlerimizin tercihlerine göre eğitim program seçeneklerimiz mevcuttur. Siz bizimle tanışmaya geldiğinizde, resim kursu programının içeriğini detaylıca anlatıyoruz. Devamında resim kursuna kayıt olup derslere başladığınızda, her öğrenciye bireysel eğitim anlayışımızla - özel resim kursu - içeriğimizle eğitimlerimizi size sunuyoruz.


                    Güzel Sanatlar ve Spor Liseleri  Yetenek Sınavları  Duyurusu 

       
 Ortaoğretim genel müdürlüğü tarafından 22 Mayıs 2016 da güzel sanatlar yetenek sınavlarına yönelik sınav duyurusu yayınlanmıştır.Güzel sanatlar liseleri ile spor liselerinin 9´uncu sınıflarına öğrenci alınmasına ilişkin illere gönderilen   yazıya  göre, bu liselere başvurular, 20-29 Haziran´da  doğrudan  veya  posta yoluyla  ilgili  okul müdürlüklerine yapılacak. Okul müdürlüklerince alanlara göre sınava girecek öğrenci listeleri, 30 Haziran-4 Temmuz´da okulda ve okulun internet sayfasında ilan edilecek.

      Öğrenci seçimine ilişkin yetenek sınavı, bölümler bazında 11-15 Temmuz´da tek aşamalı olarak komisyonlar tarafından yapılacak. Yetenek sınavında 50 puan barajının altında kalan öğrenciler başarısız sayılarak değerlendirmeye alınmayacak. Yetenek sınavında 50 ve üzerinde puan alanların, yetenek sınavının yüzde 70´i ile yüzlük sisteme dönüştürülen ortaöğretime yerleştirme puanının yüzde 30´u alınarak 100  tam puan üzerinden puan üstünlüğüne göre yapılacak.

       

Güzel sanatlar liselerine yetenek sınavlarıyla öğrenci alımına yönelik genelge aşağıda bilginize sunulmuştur.

                                                                                                                                  Son Günceleme:     31/05/2018


istanbul.meb.gov.tr/meb_iys_dosyalar/2018_05/30143153_deYiYiklik_yazY.pdf

Güzel sanatlar liselerine hazırlanan ve Başakşehir güzel sanatlar lisesini kazanan öğrencimiz Buket Tarkan'a ait bir çalışma                      
    DEVLET  GÜZEL SANATLAR LİSELERİ


*BAŞAKŞEHİR   GÜZEL  SANATLAR  LİSESİ

*BEYLİKDÜZÜ AŞIK VEYSEL GÜZEL SANATLAR  LİSESİ

*KADIKÖY  AVNİ AKYOL GÜZEL SANATLAR LİSESİ

*ATAŞEHİR  AYDIN DOĞAN GÜZEL SANATLAR LİSESİ                ÖZEL  GÜZEL SANATLAR  LİSELERİ

 * ÖZEL MODA  MİMAR SİNAN GÜZEL  SANATLAR LİSESİ

* ÖZEL  PERA  GÜZEL SANATLAR LİSESİ

* ÖZEL MİMAR  SİNAN GÜZEL SANATLAR LİSESİ

                                                                                                       

Anahtar Kelimeler: Anatomi sanat akademisi resim kursu | güzel sanatlara hazırlık kursu | yetenek sınavlarına hazırlık | İstanbul resim kursu | yetenek sınavına hazırlık kursu |
7944
SİTEMİZDE BULUNAN TÜM YAZI VE RESİMLER ANATOMİ SANAT AKADEMİSİNE AİTTİR.İZİNSİZ KULLANILMASI YASAKTIR. vesair.com