GÜZEL SANATLAR FAKÜLTESİ  ÖZEL YETENEK   SINAVLARINA   HAZIRLIK   RESİM   KURSU

Yetenek Sınavları Hazırlık Kursları, Güzel Sanatlar Fakültelerine Hazırlık Kursları

       
 Başlıca   Resim  Kursu  Eğitim   Programlarımız ;


*  Moda  Tasarım

*  Grafik  Tasarım 

*  Çizgi film -  Animasyon

*  Endüstri  Ürünleri  Tasarımı ( 2017 de LYS puanıyla alıma geçti)

*  Resim Bölümü

*  Resim  Öğretmenliği

*  Heykel

*  Seramik

*  Fotoğraf

*  Sanat  Eserleri  Restorasyonu   ve  Konservasyonu

*  Geleneksel  Türk  El Sanatları

*  Sahne Dekor  ve  Kostüm  Tasarımı

Birleşik Sanatlar

Baskı Sanatları

*  Devlet güzel  sanatlar  liseleri  ve özel  güzel  sanatlar  liseleri   yetenek  sınavlarına   hazırlık  resim kursları

 

 


İç mimarlık  ( 2017 yılndan itibaren AYT (alan yeterlilik ) sınavıyla almaktadır.

 

 

* Güzel Sanatlar Fakültesi Yetenek Sınavlarına  Hazırlık Resim Kursları

 
         Anatomi  Sanat   Akademisi  Güzel  Sanatlara Hazırlık  Resim Kursu Atölyelerinde Neler Öğreneceğim ?
 
     Öncelikle belirtmeliyiz ki ; ( M.E.B. ) Milli Eğitim Bakanlığı' ndan onaylı bir resim kursu olarak , M.E.B sertifikalı resim kursu  programımızdan faydalanabilirsiniz ! Bu M.E.B. onaylı resim kursu sertifikasını almak  için, eğitim yılı başında eğitim kurumumuza gelmeli, program seçeneklerine bakıp şartlarını öğrenmeli ve kayıtlı öğrencimiz olmalısınız !
Devamında ise M.E.B. sertifikasını hak etmek için eğitimlerinizi hiç aksatmadan derse devam etmeli , devamsızlık yapmamalısınız !
 
 
 
   
  Anatomi Sanat  resim kursu eğitimlerinde öğrenecekleriniz ve kazanımlarınız bunlarla sınırlı değil! Kişiye özel resim kursu eğitimlerimiz de mevcuttur. Dilerseniz, birlikte belirleyeceğimiz ders saatlerinde - kişiye özel resim kursu - programından yararlanarak eğitim alabilir ve siz de bu eğitimlerle Mimar Sinan Gsf, Marmara Gsf ' yi kazanarak   yüksek öğretimde okuma hakkı kazanabilirsiniz. 
  Güzel  sanatlar  liseleri  ve güzel sanatlar Devlet ve Vakıf üniversitelerinin tüm bölümlerine ,alanında uzman, ondokuz  yıllık  deneyimli  ve  Marmara  Üniversitesi  Güzel  sanatlar  fakültesinden  birincilikle  mezun   olmuş, bugüne  kadar  yüzlerce İç mimar, Endüstriyel  ürün  tasarımcısı, Moda tasarımcısı, Görsel  iletişim tasarımcısı, Grafik tasarımcısı  ve güzel sanatların diğer  alanlarına  öğrenciler yetiştirmiş  eğitmen ve  Mimar Sinan , Marmara  Üniversitesi güzel sanatlar fakültelerinden  mezun  yardımcı öğretmenlerle  yetenek sınavlarına hazırlık resim kursu  eğitimi verilerek güzel sanatlar fakültelerinin  yetenek sınav maratonuna öğrencilerimiz  hazırlanmaktadır.

      Anatomi  Sanat  Güzel Sanatlara hazırlık resim kursu  olarak,  eğitim  kurumumuzda  görev almak isteyen    öğretmen adaylarımızı  çizim  sınavına almaktayız. Mesleki  yeterliliği  olan eğitim verebilecek  düzeyde  desen  bilgisi  ve  iş  tecrübesine  sahip  olan eğitmenleri  Anatomi  Sanat Akademisi  ailesinde  görev  vermekteyiz. Ayrıca  eğitmenlerimizin bildiklerini iyi ifade  edebilmeleri ,  akıcı  bir  üsluba  sahip  olmaları , öğretmen - öğrenci  ilişkilerine dikkat etmeleri, iş ahlakına ve iş disiplinine göre çalışmaları da kurumsal kimliğimiz ve başarı  için  vazgeçilmez  unsurlarımızdandır. Bu titiz çalışma disiplinimiz sayesinde, Türkiye'nin en başarılı ve en çok kazandıran resim kursu ünvanını elimizde tutmaktayız !
     Güzel  Sanatlar Fakültelerini  kazanmak ve iyi bir akademik eğitim almak için öncelikle bu alanda tecrübeli, başarılarıyla kurumsallaşmış bir eğitim kurumundan yetenek sınavlarına hazırlık resim kursu eğitimlerini almanız gerekmektedir. Eğitim alacağınız bu kurumun öncelikle M.E.B' e bağlı olduğunu belgeleyen resmi izin belgesinin , ruhsatının olup olmadığına  dikkat ediniz ! Aksi  takdirde  maddi  ve  manevi  kayıplara uğrayabilirsiniz. Ayrıca başarılı olmak için,  belli  bir çalışma  disipliniyle  karşılıklı  sevgi  ve  saygı  sınırları içerisinde derslere devam etmek, eğitimi aksatmamak gerekir. Bizler Anatomi Sanat ailesi olarak, Profesyonel Eğitim Danışmanlığı hizmetimizle, her bir öğrencimizle tek tek görüşmeler yaparak, öğrencinin başarısına, karakterine uygun bölüme hazırlayarak,  öğrencilerimizi birebir takip eder ve derslere devam ve devamsızlıklarını gün içerisinde velilere bildiririz. Böylelikle gençlerimizi yetenek sınavları maratonuna sıkı çalıştırır ve yüzlerce öğrencimizi kazandırırız! Öğrencilerimizin derse katılımını sağlamakla birlikte , ev ödevi  verilir ve ödev  takip  çizelgesiyle listeden  günlük  ve haftalık  olarak ödev takibi yapılır. Böylece öğrencilerimizin daha hızlı yol alması sağlanır. Ayrıca öğrenci gelişimlerini haftalık, aylık olarak değerlendirmekteyiz. Untmayınız ki, Anatomi Sanat Akademisi resim kursunun size özel sunduğu bu avantajlar sayesinde sektörün lideri olduk ve hem en çok kazandıran hem de en iyi resim kursu ünvanını aldık ve bundan gurur duyuyoruz ! 

    Öğrencilerimiz, çizgi  yeteneğine , görsel algı ve gördüğünü kağıda aktarabilme kaabiliyetine  göre değerlendirilip, her öğrencinin ihtiyacına cevap verecek şekilde birebir eğitim şeklinde ders akışı sağlanmaktadır. Eğitim  kurumumuzda  dileyen  öğrenciler, kursiyerler  birebir özel  ders olarak da  eğitim  alabilirler. Böylece bu çalışma programları sonucunda öğrenci başarılarımız da yükselmektedir. 

 

   '' Yeteneksiz  insan yoktur. Sanat  eğitimi  alamamış  insan  vardır.''  ilkesiyle  her  öğrenci ile  birebir ilgilenilerek  öğrencilerin  çizgilerinin  gelişmesi  ve yetenek  sınavları  maratonuna  hazır  olması  sağlanır.

     Gelecek  Elinizde!  Gelin Anatomi Sanat hayallerinize kavuştursun !..

     Şimdi isterseniz sıkça karşılaştığımız sorulara cevap verelim !

* Anatomi Sanat Akademisi' nin kurs ücretleri nedir?
   Sıkça karşılaştığımız bu sorunun cevabı :
 Her öğrenci farklı programla eğitime tabi tutulduğundan, alınacak ders saati üzerinden ücretlendirme yapılmaktadır ! İster özel çizim dersi , isterseniz butik grupla resim dersi, isterseniz grupla resim dersi programı seçeneklerimiz var.
 
  Ücret
kısmına gelince :
 Mesela; sadece haftanın bir yarım günü gelen öğrenciye göre haftanın iki yada üç günü gelen öğrenci farklı ücretler ödemektedir. Özel çizim - resim dersi isteyen kursiyerlerimiz ise ücretini peşin yada aylık taksitlerle ödeme yapabilirler. Ödemeler ister peşin ister taksitler halinde yapılır. Taksit seçenekleri de kayıt görüşmeleri esnasında kişiye detaylı anlatılır.
  
* Güzel Sanatlar Fakültesi sınavlarını bir yıllık kursla kazanabilir miyim ?
  Güzel  Sanatlar  Fakültesi  yetenek sınavlarında  başarılı olacak  düzeyde  akademik bir eğitim almak istiyorsanız  öncelikle  yapmanız   gereken tecrübeli, uzman  öğretmenlerle  eğitim - öğretim  veren , Milli Eğitim Bakanlığı' na  bağlı  resmi  bir eğitim  kurumundan  uygulamalı  resim  kursu  eğitimini almanız gerekir. Öncelikle kendinizi çizim  alt yapısını   oluşturup  bir  forma  sokmanız ,  kendinize   özgü  çizgi atışınızı  geliştirmeniz ,  serbest çizgi  atışınızı  disipline etmeniz  ve  size verilen  ödevleri  zamanında  yapıp teslim etmeniz başarınız   için  en önemli  etkenler olacaktır. Rehberlik hizmetlerimizden size verilen çalışma programına uymanız ve düzenli çalışmanız da başarınızın gerçekleşmesini sağlayacaktır. Böylece az ücret ödeyip çok iş başarmış olacaksınız !

* Yetenek sınavlarına hazırlanırken nasıl bir yol izlenmelidir ?
      Yetenek   sınavlarına  hazırlanan  adayın  öncelikle  iyi  gözlem  yapması,  gördüğü  her objeyi ,canlı  ve cansız varlıkların özelliklerini iyi gözlemlemeleri gerekir.Bu gözlemlerinizle birlikte almış olduğunuz güzel sanatlar fakültelerine hazırlık resim kursu eğitimi çok önemli bir etkendir. Marmara   ve  Mimar   Sinan üniversiteleri   yetenek  sınavlarında  başarılı  olmak  içinde farklı   bir  anlatım , farklı  bir  bakış  açısı, farklı bir  tasarım  ve  verilen  kurguyu   verilen  sınırlı  süre de yapabilmeniz  için resim  kursu  eğitimini   uzman, tecrübeli  öğretmenlerden  almanız gerekmektedir. Anatomi sanat akademisi  ailesi olarak  bu  sorumluluğun bilincinde  eğitmenlerle  yetenek  sınavlarına  hazırlamaktayız.Öğrencilerimizi  aldıkları eğitim sürecinde aylık gelişim sürecine göre yönlendirmekte  ve  mesleki alan seçimlerinde kurumsal  rehberlik hizmeti  verilmektedir..

* Anatomi Sanat Akademisinde eğitim almaya başladığımda nasıl bir eğitim süreci olacak ?
 

  Anatomi  Sanat  Akademisi   resim  kursları  eğitimlerimiz  şu  şekilde  uygulanmaktadır;


 Güzel sanatlar yetenek sınavlarına  hazırlık eğitimlerinde,  öncelikle desen (artistik çizim) eğitimi verilmektedir. Desen  eğitimi  resim  sanatının  temelidir. Bunun başında ise insan ve hayvan figürü çizimi gelir. Renkler , ışık ve gölgeler, ton değerleri, kompozisyon  gibi temeller üzerine  kurulan sanatsal bir deseni  çizebilmek ; desenin  işlevinde  yer alan  çizgi , hareket,  denge,  hacim, oran - orantı, form (şekil), ritim , perspektif, ışık - gölge ve renk kavramlarının  öğrenilmesiyle  sağlanır.

        Eğitim   programımızda,  konulara  göre   doğru  çizgiyi  doğru  yerde  kulanmak  için  çizgi  çalışmaları yaptırılır. Ölçü  alma   çalışmaları, oran  orantı , çalışmaları  düşündüğünü  kağıda  aktarırken  iyi  kurgulayıp farklı  bir sunum  ortaya koyma  eğitimi verilmektedir. Bununla  ilgili olarak  çizgi çalışmaları, ton  nedir, kontur nedir  uygulama teknikleriyle öğrencilerimize öğretilmektedir. Aynı zamanda figür çizim teknikleri verilerek pratik , hızlı, doğru oranlı nasıl çizilebilir öğretilir.

* Elimize çizim materyalleri veriyor musunuz ve günde kaç çizim yapmalıyım ?
  Eğitimlerimize  ek olarak; sadece kayıtlı öğrencilerimizin takip edebileceği ,web sitemiz üzerinden - üyelik -bir ödev verme ve takip sistemimiz  mevcut olup, öğrencilerimize  belli bir plan dahilinde periyodik olarak ödevler verilmekte  ve verilen  ödevlerin  süresi  içinde  takibi sağlanmaktadır. Her gün düzenli olarak ortalama 3 saat çizim yapmalısınız. Ayrıca en az bir adet çizim bitirilmiş olmalıdır. Böylece yetenek sınavlarında üstün başarı göstereceksiniz.

  Derslerimizde ayrıca ;  karakalem  çizim teknikleri , insan  anatomisi  bilgisi, erkek - kadın - çocuk  anatomisi  çizimleri, vücudun  yapısı, el , ayak , göz, ağız, burun, portre  çizimleri, insan   bedeninden   bölgesel ( kas ve kemik gibi) anatomi çizimleri, hayvan  anatomisi, hayvan  figürleri  çizimleri  örneklendirmeleri yapılarak  çizim alt yapısı oluşturulur. Canlı   modelden  figür çizimleri ,canlı  modelden  portre  çizimleri, iç ve  dış  mekan  perspektifi çizimleri, mekan  kurgusu, imgesel  çizim  teknikleri  ve sanat  tarihi  bilgisi  verilir. 

*Güzel  Sanatlar  Yetenek  Sınavlarına  Hazırlık  Programlarının  Amaçları;

* Resim  sanatını görsel  bir  iletişim aracı olarak  kullanımda  ve değerlendirmede  yeterlilik  kazanmalarını sağlamak,

* Yaratıcılığı , estetik  duyguları  geliştirmek   ve  estetik  hükümler  verebilmelerini  sağlamak,

* Biçimsel  anlatımla  ilgili  teknik  bilgi   ve  becerileri  kazandırmak,

* Görsel  düşünce  yeteneklerini  geliştirerek yetenek sınavlarında kendine özgü çizimler ortaya çıkarmak,

* Güzel sanatlar fakülteleri yetenek sınavlarında  sorulan sorularda  istenilen nesneleri, hayalden - imgesel çizimleri  verilen  sınırlı  süre  içerisinde  en  iyi  şekilde  ifade edecek - resmedecek  şekilde  eğitim  vermek,

* Güzel sanatlar fakültelerinin yetenek sınavlarına hazırlık eğitimi yanında, üniversitede alacakları akademik eğitimlerinde başarılarını artıracak ve derslerini kolaylaştıracak düzeyde alt yapı eğitimi vermek,

 * Ben İstanbul dışında yaşıyorum , Anatomi Sanat Akademisi eğitimlerinden yararlanabilir miyim ?
  Güzel sanatlar fakültelerinin yetenek sınavlarına hazırlık eğitimi almak amacıyla  İstanbul dışından gelen öğrencilerimize uygun ödeme koşullarında  konaklama  imkanı sağlamaktayız.

   Güzel  sanatlar  yetenek  sınavlarına  hazırlık  eğitimlerimizi   aşağıdaki  gün  ve  saatlerde  alabilirsiniz;


Ders saatlerimiz;

Hafta içi sabah grubu:10:00 - 13:00 arası,
              öğlen grubu:14:00 - 17:00 arası,

Hafta sonu sabah grubu:10:00 - 13:00 arası,
                  öğlen grubu:14:00 - 17:00 arası,

Hafta içi ve hafta sonu tam gün grubu:10:00 - 17:00 arası eğitim almaktadırlar.

   Öğrencilerimiz  haftalık en az 8 ders saatinden başlayarak, hızlandırılmış yoğun  resim kursu programıyla haftada 48 saat ders saatine kadar yetenek sınavlarına hazırlık eğitimi alabilmektedirler. Eğitim kurumumuzdan yetenek  sınavlarına hazırlık resim kursu programına kayıt olan  öğrencilerimize ücretsiz olarak,  alanında uzman öğretmenlerden ders destek  eğitimi verilmektedir.

Resim kursu alan öğrencilerimizden karakalem desen örnekleri:
    

Renkli  kurukalem  boya tekniğiyle ,güzel  sanatlar  sınavlarına  hazırlık  grubu  öğrenci  çalışmasıdır.

çizim kursları        

     Anatomi  Sanat Akademisi resim kursları öğrencilerinden  metal ve cam objelerin özelliğini gösteren-kompozisyon ve iki elin hareketinden oluşan meyve sıkacağı ve sıkma  eylemi  hayalden - imgesel çalışma örneği görünüyor. Bu çizimleri gerçek sınav sürelerini  kullanarak çizen başarılı  öğrencilerimiz, şimdi Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi'nde Grafik tasarımı ve Sanat Eserleri Konservasyonu  ve Restorasyonu bölümlerini kazanıp  akademik öğrenimlerine  devam  ediyorlar. Öğrencilerimize  yetenek sınavlarımda olduğu gibi eğitim  hayatlarında da başarılar  diliyoruz !


karakalem çizim çalışmaları 


      Anatomi Sanat Güzel Sanatlara Hazırlık -resim kursu- eğitimlerinde ; kısa süreli skeç - eskiz çalışmaları da yaptırıyor. Böylece; yetenek sınavlarına hazırlanan öğrencilerimizin, verilen sınav süresinde çizim çalışmlarını yetiştirebilmeleri sağlanıyor. Siz de yetenek sınavlarına hazırlanmak istiyorsanız kısa süreli hızlı çizim tekniğiyle taslaklar yapmalısınız !


karakalem insan çizimi        yetenek sınavlarına hazırlık kursları

Yetenek sınavlarına hazırlık aşamalarında çizilmiş canlı model çizimlerimiz.

       yetenek sınavlarına hazırlık çalışmaları ve kursları


yetenek sınavları karakalem çizimleri       yetenek sınavları çizim kursları

yetenek sınavlarına hazırlık obje çizimleriBuradaki çizimde ise; güzel sanatlar yetenek sınavlarına hazırlık aşamalarında çizilmiş kumaş kompozisyonu çizimi çalışma örneği olarak görünüyor.
                       karakalem çizimler  

Yine bu çizimde ise,güzel sanatlar fakültelerinin yetenek sınavlarına hazırlık aşamalarında anatomi, erkek ve kadın tors çizimleri görülmektedir. Bu çizimi yapan öğrencimiz ise Marmara Üniversitesi' nde Grafik tasarımı bölümünü kazandı

yetenek sınavlarına hazırlık kursları karakalem çizimleri

  Burada yer alan çalışmada ise , - endüstri ürünleri tasarımı - bölümü özel yetenek sınavlarına hazırlık amaçlı yapılan bir çalışma örneği görünüyor. Bu çizimi yapan öğrencimiz ise Marmara Üniversitesi' ni kazandı , Endüstri Ürünleri Tasarımı bölümünde okuyor. Türkiye' nin ve İstanbul' un en çok tercih edilen resim kursu olarak, öğrencilerimize lisans eğitimlerinde başarılar diliyoruz. Türkiye' nin en iyi üniversitelerinde okumak istiyorsanız siz de gelin , içinizdeki yeteneği öne çıkaralım !

canlı obje çizimleri

Burada da , özel yetenek sınavlarının bir başka dalı olan - grafik tasarımı - alanına yönelik bir çalışma örneği ve objeler üzerinde yazıların ( tipografi ) nasıl yerleştirileceği işlenmiştir. Teknik olarak yüzeyler üzerinde üç boyutlu görüntüyü sağlayabilirsiniz. Ama unutmayınız ki , bunu perspektif ile yapabilirsiniz !

yetenek sınavlarına hazırlık çalışmaları

 Anatomi Sanat Akademisi resim atölyesinde sizlere öğretilen suluboya ve karakalem resim tekniklerindeki çalışmalar, yetenek sınavlarına hazırlık aşamalarından biri olan mülakata hazırlık portfolyo çalışmalarımıza da bir örnektir.
Anahtar Kelimeler: Yetenek sınavlarına hazırlık | İstanbul resim kursu | güzel sanatlara hazırlık resim kursları |
102245
SİTEMİZDE BULUNAN TÜM YAZI VE RESİMLER ANATOMİ SANAT AKADEMİSİNE AİTTİR.İZİNSİZ KULLANILMASI YASAKTIR. vesair.com