MODA  TASARIM  KURSLARI  

                      

                    MİMAR  SİNAN GSF, MARMARA GSF, İ.T.Ü, BİLGİ  ÜNİVERSİTESİ  

                YURTDIŞI   PORTFOLYO ,TEKSTİL  VE  MODA TASARIM  KURSLARI

     

               Tekstil ve moda tasarım  kurslarımızda;    Mimar Sinan GSF ve Marmara  Üniversiteleri başta olmak üzere   devlet güzel  sanatlar  fakülteleri ve vakıf üniversiteleri özel    yetenek  sınavlarına öğrencilerimizi   hazırlarken, Türkiye' de   portfolyo   programıyla  öğrenci  alan  İstanbul  Teknik Üniversitesi  (İTÜ)  ile  New York  Devlet  Üniversitesi   (SUNNY)  bünyesindeki  Fashion   Institute   of  Technology  (FIT  - New  York)  işbirliğindeki moda  tasarımı  bölümüne de profesyonel öğretim kadrosuyla öğrenci  hazırlanmakta ve bunun sonucunda 2014 yılı yetenek sınavlarında İstanbul Teknik Üniversitesi moda tasarımı bölümüne sekiz öğrencimizi başarıyla kazandırarak  kayıt hakkı elde etmişlerdir. Bu başarılar ilerleyen yıllarda da üstün gayretlerimizle devam etmektedir. Bunun  yanı sıra, yurt   dışında  ABD , İngiltere ,  Kanada , İtalya , Avusturya  gibi  ülkelerin  güzel  sanatlar  ve tasarım fakültelerine de   portfolio    programıyla   öğrenci    hazırlanmaktadır.

             Tekstil ve moda  tasarım kursu eğitimlerimizde  öğrencilerin kişisel   ilgi, alaka  ve   gelişim özelliklerine  göre , yeteneklerini   geliştirerek   özgün tasarımlar  yapmalarına ve becerilerinin gelişimine  destek verilir. Güncel defile ve moda etkinlikleri takip edilip öğrencilerin çalışamaları yerinde görmeleri amacıyla ünlü moda evlerine ziyaretler yapılır.

           Anatomi Sanat Akademisi  güzel sanatlar yetenek sınavlarına hazırlık moda  tasarımı, tekstil tasarımı eğitimlerinde, kursa katılan öğrencilerimiz başlangıç seviyesinden başlayarak artistik çizgilerini ilerletmekte disiplinli bir desen eğitimiyle sınavlara hazırlanmaktadır.


            Anatomi Sanat Akademisi  tekstil ve moda   tasarım kursu  eğitimlerimizin   amacı,  öğrencilerimize çağın gerektirdiği  teknolojik   imkanları    kullanarak  Türkiye' de   ve  yurtdışında mesleki   alt  yapıya   sahip  olmalarını,  tasarıma  dayalı   öğrendiklerini  geliştirerek  uygulama  imkanı sağlamaktır. Ayrıca    moda   ve  yeni  bir  marka  geliştirme  bilgi ve becerisine  sahip bireyler  yetiştirerek  akademik eğitime  hazırlamaktır. Böylece üniversite hayatlarında alacakları akademik eğitimde zorlanmadan  başarılı bir şekilde okuyup mezun olup hem ülke ekonomisine katkı hemde iyi bir meslek sahibi olmaktadırlar.

             En önemlisi de, gençlerimize modanın   etkileyici  ve cezbedici  dünyasında    kendisine yer   bulmak   ve    bu    alanda    meslek    sahibi    olmak isteyen   farklı   özelliklerdeki  gençlerin  yeteneklerini    aldıkları  eğitimle  geliştirmelerini  sağlayıp  akademik   eğitime , iş hayatına   hazır hale  getirmektedir.

 EĞİTİM  SÜRESİNCE  ÖĞRENECEKLERİNİZ:

  * Karakalem teknikleri (çizgi atma -oran - orantı)

  * Temel çizim teknikleri (noktalama, karakalem, perspektif) 

  * Figür   model  uygulamaları (Bayan ,erkek ,çocuk giyimi)

  * Moda    çizim   teknikleri

  * Desen,  desen    tasarımları

   * Figür modelleme çalışmaları

     Kadın modellemeler - Erkek modellemeler  - Çocuk modellemeler
  
   * Doku   çalışmaları

   * Genel kumaş bilgisi   ve kumaş çalışmaları

   * Renkli  çizim  teknikleri  çalışmaları

     -Kurukalem  boya  tekniği  çalışmaları

     -Suluboya tekniği çalışmaları

    -Marker  kalem  tekniği  çalışmaları

    * Sanatsal  çalışmalar  (Artistik  çizimler)

    * Artistik çizim -  tasarım  teknikleri

    * Moda  akımları  hakkında  bilgilendirme

    * Moda trendi  ve  bu  trendi etkileyen faktörler

    * Modacıları  tanıma  ve hayat  hikayelerini  öğrenme
 
    * Kolleksiyon oluşturma bilgisi ve teknikleri

    * Kendine  özgü çizgileri anlatan portfolyo hazırlama 

         


                                MODA TASARIMI ÇİZİM ÖRNEKLERİ

                     
Anatomi  Sanat  Akademisi'nde  moda  tasarımı  eğitimi   alan  öğrencilerimize  ait   çalışma  örnekleri   aşağıda   görülmektedir. Bilgi  Üniversitesi , İstanbul  Teknik  Üniversitesi  (İTÜ) gibi , portfolyo  ile   öğrenci   alan  tüm  moda  tasarım  bölümü  fakültelerine  hazırlık  çizim aşamalarını  gösteren, kurukalem  boya  ve  suluboya  tekniğiyle  yapılmış  çizim  çalışmaları bilinize  sunulmuştur.         
                       
Buradaki  çizimlerde de  görüldüğü  gibi;  Desenli - çiçekli  elbiselerin çizimini  öğretirken  diğer  taraftan da  saten  gibi  farklı  özellikteki  kumaşların çizimine de uygulamalı olarak  öğretiyoruz.

                


        

              Tekstil ve  moda  tasarımı  derslerimizde , öğrencilerimize  her  tür  model çizimlerini  öğretiyoruz. Bu eğitime   çocuk  figür  modellemeleri de  dahildir. Yukarıdaki  resimde, moda  tasarımı  portfolyo  çalışmalarında  çocuk  figürü  öğrenci çizimi  görülmektedir. Bu  çalışmaları  öğretirken; renk  ve  teknik    bilgisi, model  kalitesi,  kıyafet  tasarımındaki  orjinallik  gibi  detaylara da  dikkat ederek çizimler,modellemeler yapmaktayız.    


    

                      Burada  ise suluboya  tekniği  ile yapılmış  kıyafet   tasarımlarımız   ve  modellemelerimiz var. Öğrencilerimiz  karakalem ,kurukalem  boyama, marker, suluboya, lavi  gibi  tekniklerle  portfolyo-sunum  dosyalarına  öğrendikleri   farklı  tekniklerdeki  çalışmalarını  yetenek sınavı  mülakatında  jüri  üyelerine   sunuyorlar.   


   

         Anatomi  Sanat  Akademisi  öğrenci  çalışmalarından  deri  kumaş  çizimleri.


         


  

   


     
                                                                                                           Öğrenci çalışması saten-ince kumaş çizim örneği.
    

      
                                                                                                          Öğrencimizin  çalışması  desenli  ve  deri  kumaş  çizim  örneği.

      

          


      


          


                    
 

        


Anahtar Kelimeler: Anatomi sanat akademisi moda tasarım kursu | moda çizim teknikleri | desen tasarımları | figür modelleme | tekstil tasarımı | imgesel tasarım. |
95833
SİTEMİZDE BULUNAN TÜM YAZI VE RESİMLER ANATOMİ SANAT AKADEMİSİNE AİTTİR.İZİNSİZ KULLANILMASI YASAKTIR. vesair.com